za školsku godinu 2016./2017.

« Lipanj 2018 »

Ukupno: 262036

NUTRICIONIST

Tjedni menu 11.6.–15.6.

INDIVIDUALIZIRANI ODGOJNO OBRAZOVNI PROGRAM  - obrazac

PLAN NABAVE 2018

Poziv na dostavu ponude zaštitara za 2017

- Odluka -

JAVNI NATJEČAJ:

► ZAKUP ŠKOLSKE SPORTSKE DVORANE I UČIONICA

POZIV ZA DOSTAVU PONUDA ZHZD

Odluka o odabiru

Statut 2016.

Izmjene i dopune statuta

POZIV ZA DOSTAVU PONUDA - KNJIŽNICA

- Prilog

Odluka o odabiru

POZIV ZA DOSTAVU PONUDA

Prilog

INFORMATIVNI RAZGOVORI S RODITELJIMA 2017./2018.

Procedure o uvjetima sklapanja ugovora

Procedura naplate prihoda

Hitne intervencije

Tablica procedura

Procedura stvaranja ugovornih obveza

Financijsko izvješće za 2016-u godinu

Bilješke uz financijsko izvješće

Financijsko izvješće za 2017-u godinu

Bilješke uz financijsko izvješće

ŠKOLSKI KURIKUL 2017. /2018.

Godišnji plan i program rada 2017./2018.

Školski kurikul - Obrazac

Etički kodeks 2015

Izvedbeni plan i program Građanskog odgoja i obrazovanja

KURIKULUM GRAĐANSKOG ODGOJA I OBRAZOVANJA

Program međupredmetnih i interdisciplinarnih sadržaja Građanskog odgoja i obrazovanja za osnovne i srednje škole

Nastavni plan i program zdravstvenog odgoja

KRITERIJ ZA OCJENJIVANJE VLADANJA

Pravilnik o kućnom redu

PRAVILNIK O RADU

Pravilnik o organizaciji rada i sistematizaciji radnih mjesta

Poslovnik o radu školskih vijeća

CARNetove usluge za učenike osnovnih škola

Pravilnik o zaštiti od požara

Pravilnik o zaštiti na radu

Prijepis ocjena

Obrazac poziva za organizaciju jednodnevne izvanučioničke nastave

Hrabri telefon

Projekt: Gradovi Europe
Autor: Ivica Stanić, 16. 2. 2018.

Na satu matematike učenici sedmih razreda dobili su zadatak izabrati grad u Europi i isplanirati put do njega.  Zvuči jednostavno, ali projekt je bio vrlo zahtjevan.

Dobili su sljedeće upute :

Istražit ćete kako biste organizirali putovanje u  jedan od gradova Europe u koji želite otputovati.

Koliko je taj grad udaljen od Zadra? Kako izraditi troškovnik putovanja? Kako upoznati grad koristeći literaturu i internet? Kako voditi dnevnik istraživanja ?

Odaberite jedan grad u Europi u koji biste željeli otputovati. Zapišite u dnevnik istraživanja koji ste grad odabrali i obrazložite svoj odabir. Procijenite udaljenost odabranog grada od Zadra. Razmislite kako bi trebala izgledati tablica koju ćete koristiti za unos podataka. Na satu matematike podijelite se u grupe i osmislite kako ćete izmjeriti udaljenost na zemljopisnoj karti. Važne detalje i argumente zapišite u dnevnik istraživanja. Tablicu za unošenje podataka nacrtajte u dnevnik. Na nekoliko različitih načina izmjerite udaljenost izabranog grada od Zadra a svoje podatke zapišite u tablicu. Mjerenja obavite tri puta radi bolje preciznosti. Zabilježite mjerilo karte.

Tablicu možete kod kuće obraditi i na računalu, a na internetu potražite stvarne podatke o udaljenosti tih gradova. Usporedite sve podatke. Prikupite podatke o potrošnji goriva automobila kojim biste putovali u odabrani grad (koliko je to litara na svakih 100km prijeđenog puta) i podatke o cijeni goriva koje koristi automobil kojim biste putovali u odabrani grad.

Na satu matematike izračunajte aritmetičku sredinu mjerenja svojih mjerenja udaljenosti na karti u centimetrima. Koristeći mjerilo karte preračunajte izmjerenu duljinu u udaljenost u prirodi. Izradite grafički prikaz proporcionalne ovisnosti udaljenosti u prirodi o duljini izmjerenoj na karti.

Na temelju podataka o cijeni goriva odredite koliko bi vas koštalo gorivo za taj put. Izradite grafički prikaz proporcionalne ovisnosti cijene goriva o količini potrošenog goriva.

Istražite sve što možete saznati o gradu koji ste odabrali i iz toga izaberite ono što vam se čini bitno, te sastavite referat. Na primjer: geografske značajke grada i regije u kojoj se nalazi, povijest grada, zaštitnik grada te flora i fauna regije.

Osmislite troškovnik putovanja. Razmislite koliko biste novaca potrošili za neke potrebe koje se mogu pojaviti tijekom putovanja kao što je prehrana, noćenje, cestarina, zabava i slično. Obvezna stavka koju ćete unijeti u troškovnik treba biti cijena goriva koju ste odredili.

Tabelarno prikažite troškovnik s popisom stavki i troškovima za svaku pojedinu stavku.

Za svaku stavku izračunajte postotni udio u ukupnoj cijeni troškova. S tim postocima dopunite tablicu troškova.

Izradite stupičasti dijagram koji prikazuje potrošnju po stavkama u kunama i postocima.

Izradite kružni dijagram koji prikazuje potrošnju po stavkama u kunama i postocima.

Napišite izvješće o radu na projektu i pripremite njegovu prezentaciju.

U razdoblju od mjesec dana, djeca su pred kraj većine sati matematike, kad bi odradili obvezni dio školskog rada, prezentirali svoje radove.

Rezultati su bili odlični i sva djeca oduševljena. U privitku se nalaze neki od radova pa se uvjerite i sami. Uživajte i isplanirajte i vi neko putovanje uz matematiku.