U četvrtak, 16. travnja, u partnerstvu s domom za starije i nemoćne osobe Dom sv. Frane, organiziran je međugeneracijski posjet učenika naše škole pod nazivom „Međugeneracijska solidarnost: Vrijeme koje darujemo“.
Posjet je realiziran u dva termina. U jutarnjim satima Dom su posjetili učenici 8.c razreda sa svojom razrednicom Anitom Šimac, dok su u 12:30 sati u posjet stigli učenici 5.b i 6.b razreda u pratnji razrednica Margarite Morić i Renate Cvetkoski.
Učenici su, uz veliku podršku svojih roditelja, prikupili higijenske potrepštine i slatkiše, čime su pokazali solidarnost i brigu za starije sugrađane. Tijekom susreta razvijali su empatiju, poštovanje i osjećaj društvene odgovornosti kroz razgovor, zajedničko druženje i razne aktivnosti.
Program je uključivao topli razgovor, recitacije i pjesmu, ali i ono najvrjednije, razmjenu životnih priča. Učenici su s velikim interesom slušali sjećanja korisnika Doma o djetinjstvu, školskim danima i životu u Zadru nekad i danas, uspoređujući prošlost i sadašnjost te promišljajući o promjenama u društvu.
Susret je završen izradom poruka zahvalnosti i kratkom refleksijom o doživljenom iskustvu. Učenici su iz Doma otišli ispunjeni, zahvalni i obogaćeni novim spoznajama i emocijama.
Kao trajni rezultat ovog susreta nastat će izložba pod nazivom „Zadar nekad i danas – kroz sjećanja“, koja će objediniti dojmove, naučeno i ispričane priče te poslužiti kao podsjetnik na važnost međugeneracijskog razumijevanja i zajedništva.

