za školsku godinu 2018./2019.

« Srpanj 2018 »

NUTRICIONIST

Tjedni menu 11.6.–15.6.

INDIVIDUALIZIRANI ODGOJNO OBRAZOVNI PROGRAM  - obrazac

PLAN NABAVE 2018

Poziv na dostavu ponude zaštitara za 2017

- Odluka -

JAVNI NATJEČAJ:

► ZAKUP ŠKOLSKE SPORTSKE DVORANE I UČIONICA

POZIV ZA DOSTAVU PONUDA ZHZD

Odluka o odabiru

Statut 2016.

Izmjene i dopune statuta

POZIV ZA DOSTAVU PONUDA - KNJIŽNICA

- Prilog

Odluka o odabiru

POZIV ZA DOSTAVU PONUDA

Prilog

INFORMATIVNI RAZGOVORI S RODITELJIMA 2017./2018.

Procedure o uvjetima sklapanja ugovora

Procedura naplate prihoda

Hitne intervencije

Tablica procedura

Procedura stvaranja ugovornih obveza

Financijsko izvješće za 2016-u godinu

Bilješke uz financijsko izvješće

Financijsko izvješće za 2017-u godinu

Bilješke uz financijsko izvješće

ŠKOLSKI KURIKUL 2017. /2018.

Godišnji plan i program rada 2017./2018.

Školski kurikul - Obrazac

Etički kodeks 2015

Izvedbeni plan i program Građanskog odgoja i obrazovanja

KURIKULUM GRAĐANSKOG ODGOJA I OBRAZOVANJA

Program međupredmetnih i interdisciplinarnih sadržaja Građanskog odgoja i obrazovanja za osnovne i srednje škole

Nastavni plan i program zdravstvenog odgoja

KRITERIJ ZA OCJENJIVANJE VLADANJA

Pravilnik o kućnom redu

PRAVILNIK O RADU

Pravilnik o organizaciji rada i sistematizaciji radnih mjesta

Poslovnik o radu školskih vijeća

CARNetove usluge za učenike osnovnih škola

Pravilnik o zaštiti od požara

Pravilnik o zaštiti na radu

Prijepis ocjena

Obrazac poziva za organizaciju jednodnevne izvanučioničke nastave

Hrabri telefon

Finale internacionalnog natjecanja osnovnih škola u čitanju na njemačkom jeziku
Autor: Ivana Perić, 12. 11. 2017.

OŠ Petra Preradovića  u  subotu, 11. studenoga 2017. godine, bila je domaćinom prekrasna događanja i ugostila učitelje i učenike iz cijele jugoistočne Europe.

Kako već treću godinu traje naša uspješna suradnja s  ZfA-om (Središnji ured za školstvo u inozemstvu sa sjedištem u Zagrebu), nije bilo iznenađenje da je baš OŠ Petra Preradovića odabrana biti domaćinom internacionalnog natjecanja osnovnih škola u čitanju na njemačkom jeziku, a naša Školska knjižnica centralnim mjestom događanja.

Učenici iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Kosova, Rumunjske, Srbije, Crne Gore i Slovenije u pratnji svojih mentora predstavili su svoje zemlje i pokazali vještinu čitanja na njemačkom jeziku.

Fotogalerija: Internacionalno natjecanje osnovnih škola u čitanju na njemačkom jeziku

Svaka je zemlja smjela imati samo jednog predstavnika u programu učenja njemačkoga kao prvoga jezika i jednog učenika u programu učenja njemačkoga kao drugoga stranoga jezika. Uglavnom su to bili učenici završnih razreda osnovnih škola.

Literaturu koja je odabrana ( Andreas Steinhöfel: “Rico, Oskar und die Tieferschatten“, Milena Baisch: “Anton taucht ab“, Ingeborg Kringeland Hald: „Vielleicht dürfen wir bleiben“) predstavili su prisutni učitelji.

Svaki učenik imao je dva zadatka. Prvi je zadatak bio u 2-3 minute pročitati odabrani i pripremljeni dio teksta te ga sažeti u 1-3 rečenice. Drugi zadatak bio je malo teži. Učenici su dobili zadani dio teksta koji su trebali pročitati. Za odabir zadanog teksta bila je zadužena gospođa Gertrud Rehner-Braisch, jezična savjetnica za njemački jezik Središnjice za školstvo u inozemstvu.

Žiri od pet članova (Dr. Ulrich Dronske - stručni savjetnik za njemački jezik Središnjeg ureda za školstvo u inozemstvu sa sjedištem u Zagrebu, Marina Lovrić - viša lektorica na Odjelu za germanistiku Sveučilišta u Zadru, Friderun Pleterski - austrijska spisateljica i novinarka, Larissa Holz-DAAD - lektorica na Odjelu za germanistiku Sveučilišta u Zadru, Nediljka Nekić - predmetna učiteljica njemačkog jezika u OŠ Petra Preradovića) ocjenjivao je tečnost čitanja, izgovor, tempo čitanja, jačinu glasa, naglasak ocjenama od 1 do 5. Zbrojene ocjene sviju članova žirija pokazale su tko su pobjednici.

U kategoriji njemački kao prvi strani jezik pobjednica je Anja Lazović iz OŠ Drinka Pavlovića - Beograd (Srbija) s  224 boda. Dok je u kategoriji njemački kao drugi strani jezik pobjednica Edona Hoxa iz OŠ Maršal Tito - Ulcinj (Crna Gora) s 221 bodom.

Nagrade pobjednicima i priznanja svim sudionicima uručili su gospodin Ulrich Dronske, gospođa Gertrud Rehner-Braisch te glasnogovornik njemačkog Veleposlanstva u Zagrebu  gospodin Bruno Boban.

Gosti su bili oduševljeni načinom na koji su primljeni u našoj školi. Zahvalili su se organizatorici gospođi Brigitte Maurer, ravnateljici Škole Stanki Pera-Martinac, stručnoj suradnici knjižničarki Ivani Perić i predmetnoj učiteljici njemačkog jezika Nediljki Nekić koje su svaka na svoj način pomogle da se ova hvale vrijedna manifestacija održi u našoj ustanovi.

Podršku učenicima iz susjednih zemalja pružali su i neki od učenika naše škole koji pohađaju nastavu njemačkog jezika i mogući kandidati na sljedećem natjecanju. U završnom dijelu programa pridružilo nam se i pet učenika OŠ Šime Budinića koji su u pratnji svoje učiteljice Nade Nekić gostima predstavili Zadar lijepom prezentacijom i u popodnevnim se satima družili s vršnjacima obilazeći uz vođenje stručnoga vodiča omiljena mjesta centra grada.

Predstavnici ZfA poklonili su Školi nekoliko knjiga i tako obogatili knjižni fond dječjom literaturom na njemačkom jeziku. Nadaju se suradnji i u skoroj budućnosti.

Jedna od rečenica kojima su inozemni gosti opisali našu Školu je bila: „Lijepa škola, škola koja ima dušu.“