preskoči na sadržaj

Osnovna škola Petra Preradovića Zadar

Login
Tražilica
 

Školski kalendar

Popis udžbenika

Popis udžbenika

za školsku godinu 2018./2019.

Brošura za roditelje

 



DRUGAŠI ► TREĆAŠI


ČETVRTAŠI ► PETAŠI


ŠESTAŠI ► SEDMAŠI


OSMAŠI

Zato što volimo Zadar

Kalendar
« Listopad 2018 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Prikazani događaji

RSS Reader
Učitavanje RSS feeda je završilo s greškom: 404
Učitavanje RSS feeda je završilo s greškom: 404
Brojač posjeta
Ispis statistike od 2. 5. 2012.

Ukupno: 273977
Ovaj mjesec: 1840
Ovaj tjedan: 449
Danas: 4

Oglasna ploča

 NUTRICIONIST


Pravilnik o kućnom redu 


Tjedni menu 1.10.–5.10.


INDIVIDUALIZIRANI ODGOJNO OBRAZOVNI PROGRAM  - obrazac


PLAN NABAVE 2018 


 Poziv na dostavu ponude zaštitara za 2017 

- Odluka -


JAVNI NATJEČAJ:

► ZAKUP ŠKOLSKE SPORTSKE DVORANE I UČIONICA 


POZIV ZA DOSTAVU PONUDA ZHZD

Odluka o odabiru


Statut 2016.

Izmjene i dopune statuta


POZIV ZA DOSTAVU PONUDA - KNJIŽNICA

- Prilog

Odluka o odabiru


POZIV ZA DOSTAVU PONUDA

Prilog 


INFORMATIVNI RAZGOVORI S RODITELJIMA 2017./2018.


Procedure o uvjetima sklapanja ugovora


Procedura naplate prihoda


Hitne intervencije


Tablica procedura


Procedura stvaranja ugovornih obveza


Financijsko izvješće za 2016-u godinu

Bilješke uz financijsko izvješće


Financijsko izvješće za 2017-u godinu

Bilješke uz financijsko izvješće


ŠKOLSKI KURIKUL 2017. /2018.


Godišnji plan i program rada 2017./2018.


Školski kurikul - Obrazac


Etički kodeks 2015


Izvedbeni plan i program Građanskog odgoja i obrazovanja


KURIKULUM GRAĐANSKOG ODGOJA I OBRAZOVANJA


Program međupredmetnih i interdisciplinarnih sadržaja Građanskog odgoja i obrazovanja za osnovne i srednje škole


Nastavni plan i program zdravstvenog odgoja


KRITERIJ ZA OCJENJIVANJE VLADANJA


Pravilnik o kućnom redu


PRAVILNIK O RADU


Pravilnik o organizaciji rada i sistematizaciji radnih mjesta


Poslovnik o radu školskih vijeća


CARNetove usluge za učenike osnovnih škola


Pravilnik o zaštiti od požara


Pravilnik o zaštiti na radu


Prijepis ocjena


Obrazac poziva za organizaciju jednodnevne izvanučioničke nastave


 

Hrabri telefon

Savjetodavna linija za roditelje
0800 0800

Savjetodavna linija za djecu
116 111

Pozivi na oba broja su besplatni.

Kada zvono zvoni

08.00 - 08.45

08.50 - 09.35

09.40 - 10.25

10.45 - 11.30

11.35 - 12.20

12.25 - 13.05

13.10 - 13.50


14.00 - 14.45

14.50 - 15.35

15.40 - 16.25

16.45 - 17.30

17.35 - 18.20

18.25 - 19.05

19.10 - 19.50

 



POPIS  OBVEZNIH  NASLOVA ŠKOLSKE  LEKTIRE ZA  1. RAZRED

1. Jacob i Wilhelm Grimm, Bajke

POPIS  IZBORNIH NASLOVA ŠKOLSKE  LEKTIRE ZA  1. RAZRED  OSNOVNE  ŠKOLE
(izabrati tri naslova s popisa po izboru učitelja i učenika)

1. Grigor Vitez - Ivan Vitez,  A ZAŠTO NE BI
2. Ljudevit Bauer - Mladen Veža,  TRI MEDVJEDA I GITARA
3. Sunčana Škrinjarić,  KAKO SANJAJU STVARI ili  PLESNA HALJINA ŽUTOG MASLAČKA
4. Jens Sigsgaard,  PALE SAM NA SVIJETU
5. Ewa Janikovszky,  BAŠ ME VESELI ili  ZNAŠ LI I TI ili DA SAM ODRASTAO ili  KAKO DA ODGOVORIM
6. Željka Horvat - Vukelja,  HRABRICA ili  ZDENKO SLOVOJED ili  SLIKOPRIČE ili LETEĆI GLASOVIR ili  PETRA UČI PLIVATI
7. Sonja Zubović, KAKO SE GLEDA ABECEDA
8. Ivanka Borovac,  ŽIVOTINJSKA ABECEDA
9. Stanislav Femenić,  IDI PA VIDI
10. Svjetlan Junaković, DOME, SLATKI DOME
11. Jean-Baptiste Baronian,  FIGARO, MAČAK KOJI JE HRKAO
12. Ana –Đokić-Pongrašić,  NEMAŠ POJMA, GRIZLIJANE


 

POPIS OBVEZNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIREZA 2. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

1. Hans Christian Andersen,  BAJKE

POPIS IZBORNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 2. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
(izabrati četiri naslova s popisa po izboru učitelja i učenika)

1. Ratko Zvrko, GRGA ČVARAK
2. Karel Čapek, POŠTARSKA BAJKA
3. Carlo Collodi, PINOCCHIO,
4. Alan Alexander Milne, MEDO VINIE ZVANI POOH
5. Dubravko Horvatić, STANARI U SLONU
6. Nevenka Videk - Pika Vončina, PISMO IZ ZELENGRADA
7. Nada Iveljić, NEBESKE BARKE (DOĐI DA TI PRIČAM) ili BOŽIĆNA BAJKA (18) ili  PRONAĐENO BLAGO
8. Želimir Hercigonja, POŠTAR ZEKO BRZONOGI ili PRAŠNJAVKO, ili KJEL CRNA LABUD PTICA ili  VODENJAK I STARA KRUŠA
9. Andrea Peterlik-Huseinović, PLAVO NEBO ili  CICONIA CICONIA
10. Desa Muck, ANICA I SPORTSKI DAN ili ANICA I ČAROBNICA LILI
11. Ela Peroci,  DJECO, LAKU NOĆ
12. Ivica Bednjanec, MALE LJUBAVI
13. Mila Željeznjak, SRETNE PRIČE
14. Božidar Prosenjak, MIŠ
15. Hrvoje Kovačević, GENERAL KIRO MIŠ
16. Larisa Mravunac, DJEČAK U ZVJEZDANIM ČIZMAMA
17. Charles Perrault, BAJKE (izbor: Vile, Kraljević Čuperak, Mačak u čizmama Pepeljuga, ili Ljepotica i zvijer)
18. Nada Zidar-Bogadi SRETAN CVRČAK


 





POPIS OBVEZNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE

ZA 3. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
1. Mato Lovrak ,VLAK U SNIJEGU
2. Ivana Brlić - Mažuranić ,ČUDNOVATE ZGODE ŠEGRTA HLAPIĆA

POPIS IZBORNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 3. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
(izabrati pet naslova s popisa po izboru učitelja i učenika)

1. Luko Paljetak, MIŠEVI I MAČKE NAGLAVAČKE,
2. Vladimir Nazor - Ivan Generalić, BIJELI JELEN
3. Dubravko Horvatić, GRIČKI TOP
4. Sanja Polak, DNEVNIK PAULINE P.  DRUGI DNEVNIK PAULINE P.
5. Sanja Pilić, NEMAM VREMENA ili E BAŠ MI NIJE ŽAO, ili HOĆU I JA
6. Stanislav Femenić, LUDI KAMEN
7. Hugh Lofting, PRIPOVIJEST O DOKTORU DOLITTLEU
8. Nada Iveljić, ŠESTINSKI KIŠOBRAN ili Nada Iveljić ČUVARICE NOVIH KROVOVA
9. Božidar Prosenjak, SIJAČ SREĆE
10. Gianni Rodari, PUTOVANJE PLAVE STRIJELE ili Gianni Rodari ČIPOLINO
11. HRVATSKE NARODNE BAJKE
12. James M. Barrie, PETAR PAN
13. Slavko Kolar, JURNJAVA NA MOTORU
14. Frank Lyman Baum, ČAROBNJAK IZ OZA
15. Otfried Preussler, MALI VODENJAK ili Otfried Preussler MALA VJEŠTICA
16. Elwyn Brooks White, PAUKOVA MREŽA
17. Dragutin Horkić ČAĐAVE ZGODE
18. BASNE (izbor)


 




POPIS OBVEZNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 4. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

1. Ivana Brlić - Mažuranić PRIČE IZ DAVNINE (Regoč i Šuma Striborova)
2. Mato Lovrak DRUŽBA PERE KVRŽICE

POPIS IZBORNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 4. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
(izabrati pet naslova s popisa po izboru učitelja i učenika)

1. Anto Gardaš, DUH U MOČVARI ili  LJUBIČASTI PLANET, ili  BAKRENI PETAR, ili  IZUM PROFESORA LEOPOLDA, ili TAJNA ZELENE PEĆINE, ili  IGRAČKE GOSPOĐE NADINE
2. Erich Kästner, EMIL I DETEKTIVI ili BLIZANKE, ili  LETEĆI RAZRED, ili  TONČEK I TOČKICA
3. Hrvoje Kovačević, TAJNA RIBLJEG OKA ili  TAJNA MAČJE ŠAPE, ili TAJNA TUŽNOG PSA, ili TAJNA GRADITELJA STRAHA, ili  TAJNA ZLATNOG ZUBA
4. Slavko Mihalić, PETRICA KEREMPUH
5. Felix Salten, BAMBI
6. Rudyard Kipling, KNJIGA O DŽUNGLI
7. Nikola Pulić, KLJUČIĆ OKO VRATA
8. Matko Marušić, SNIJEG U SPLITU
9. Johana Spyri, HEIDI
10. Jagoda Truhelka, ZLATNI DANCI
11. Zlata Kolarić - Kišur, MOJA ZLATNA DOLINA
12. Maja Gluščević, BIJEG U KOŠARI ili Maja Gluščević KLOPKA ZA MEDVJEDIĆA
13. Nada Mihoković-Kumrić, TKO VJERUJE U RODE JOŠ
14. Silvija Šesto, BUM TOMICA ili  BUM TOMICA 2
15. Zoran Pongrašić, MAMA JE KRIVA ZA SVE
16. H.Hitrec, EKO EKO
17. Istvan Bekeffi, PAS ZVAN GOSPODIN BOZZI
18. Sanja Lovrenčić, ESPEREL, GRAD MALIH ČUDA
19. Astrid Lindgren, PIPI DUGA ČARAPA ili RAZMO U SKITNJI
20. Zvonimir Balog, NEVIDLJIVA IVA ili  JA MAGARAC, ili  PUSA OD KRAMPUSA, ili ZMAJEVI I VUKODLACI
21. Ludwik Jerzy Kern, FERDINAND VELIČANSTVENI
22. Anton van de Velde, NEOBIČNI DOŽIVLJAJI PTIĆA SOVIĆA
23. Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat-Vukelja, Kolarić-Kišur IGROKAZI (izbor)


 




POPIS OBVEZNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 5. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

1. Ivan Kušan,  KOKO U PARIZU ili UZBUNA NA ZELENOM VRHU ili KOKO I DUHOVI ili ZAGONETNI DJEČAK ili LAŽEŠ, MELITA ili DOMAĆA ZADAĆA
2. F.Molnar, JUNACI PAVLOVE ULICE
3. ŠALJIVE NARODNE PRIPOVIJETKE

POPIS IZBORNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 5. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
(pročitati šest djela prema izboru)

1. M.Matošec, STRAH U ULICI LIPA ili  TIKI TRAŽI NEZNANCA ili  POSADA OKLOPNOG VLAKA ili  SUVIŠAN U SVEMIRU
2. G.Vitez, PJESME
3. Sempe/Goscinny, NIKICA
4. Miro Gavran, SRETNI DANI ili  KAKO JE TATA OSVOJIO MAMU ili  ZALJUBLJEN DO UŠIJU ili SVAŠTA U MOJOJ GLAVI
5. Z.Krilić, ZABRANJENA VRATA ili  POČETAK PLOVIDBE ili ČUDNOVATA ISTINA ili VELIKI ZAVODNIK ili  ŠALJIVE PRIČE I PRIČE BEZ ŠALE
6. Sanja Pilić, MRVICE IZ DNEVNOG BORAVKA
7. P.Pavličić, TROJICA IZ TRNJA  ili ZELENI TIGAR ili  PETLJA
8. Michael Coleman, ZOV LABIRINTA ili MREŽA JE BAČENA ili  BIJEG S MREŽE
9. Tihomir Horvat, TAJNA GORNJEGA GRADA ili  FRKA U ŠČITARJEVU ili  MUKI
10. M. Twain, DOŽIVLJAJI HUCKLEBERRYJA FINNA ili PUSTOLOVINE TOMA SAWYERA
11. J.Verne, 20 000 MILJA POD MOREM ili PUT U SREDIŠTE ZEMLJE ili  PUT OKO SVIJETA ZA 80 DANA
12. Maja Brajko-Livaković, FINKA FI
13. T.Bilopavlović, PAUNAŠ
14. A.S.Puškin, BAJKA O RIBARU I RIBICI
15. BASNE (izbor)
16. Branka Primorac, LJUBAVNI SLUČAJ MAČKA JOJE
17. Roald Dahl, CHARLIE I TVORNICA ČOKOLADE
18. Michael Ende, JIM GUMB I STROJOVOĐA LUCAS
19. Ivan Cankar, ISTINA I LJUBAV
20. Henry Winterfeld,  TIMPETILL (GRAD BEZ RODITELJA)
21. H.Hitrec,  MATKO NA ŠTAKAMA
22. Anto Gardaš, MIRON U ŠKRIPCU ili Anto Gardaš FILIP, DJEČAK BEZ IMENA
23. S.Lagerlöf,  LEGENDE O KRISTU


 




POPIS OBVEZNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 6. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

1. Ivana Brlić - Mažuranić, PRIČE IZ DAVNINE (osim Šume Striborove i Regoča koji su u 4. razredu)
2. S.Tomaš,  MOJ TATA SPAVA S ANĐELIMA (Mali ratni dnevnik)
3. A.Šenoa, POVJESTICE (izbor)

POPIS IZBORNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 6. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
(pročitati šest djela prema izboru)

1. B.Dovjak - Matković, ZAGREBAČKA PRIČA
2. M.Twain, KRALJEVIĆ I PROSJAK
3. H.Sienkiewicz, KROZ PUSTINJU I PRAŠUMU
4. Ivona Šajatović, TAJNA OGRLICE SA SEDAM RUBINA
5. Snježana Grković-Janović, VELEBITSKE VILIN STAZE
6. Josip Cvenić, ČVRSTO DRŽI JOY-STICK
7. Jadranko Bitenc,TWIST NA BAZENU
8. Šime Storić, POLJUBIT ĆU JE USKORO, MOŽDA
9. Christine Nöstlinger, KONRAD, DJEČAK IZ LIMENKE ili OLFI MEĐU ŽENAMA
10. Vlatko Šarić, ROGAN ilI MIŠKO
11. V.Nazor, VELI JOŽE
12. M.Majer, DOLAZAK HRVATA
13. Melita Rundek, PSIMA ULAZ ZABRANJEN
14. D.Horvatić, JUNAČINA MIJAT TOMIĆ
15. J.Swift, GULLIVEROVA PUTOVANJA
16. A.Daudet, PISMA IZ MOG MLINA
17. Joža Horvat, WAITAPU OPERACIJA STONOGA
18. Frances Hodgson Burnett, MALI LORD
19. P.Kanižaj, TRIČAVE PJESME
20. D.Dragojević, BAJKA O VRATIMA
21. Želimir Hercigonja, TAJNI LEKSIKON
22. C. S. Lewis, KRONIKE IZ NARNIJE (izbor)
23. O.Wilde, SRETNI KRALJEVIĆ
24. Nikola Pulić, MAKSIMIRCI


 




POPIS OBVEZNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 7. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

1. B.Prosenjak, DIVLJI KONJ
2. H.Hitrec, SMOGOVCI
3. V.Nazor, VODA (PRIPOVIJETKE)


POPIS IZBORNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 7. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
(pročitati šest djela prema izboru)

1. D.Cesarić, PJESME
2. D.Miloš, BIJELI KLAUN
3. Zoran Pongrašić, GUMI-GUMI
4. Branka Primorac, MATURALAC
5. D.Jelačić Bužimski, SPORTSKI ŽIVOT LETEĆEG MARTINA ili BALKANSKA MAFIJA ili  MARTIN PROTIV CIA-e I KGB-a
6. Ch.Dickens OLIVER TWIST
7. I.I.Ramljak, SAN BEZ UZGLAVLJA ili POVRATNIK
8. A.Šenoa, ČUVAJ SE SENJSKE RUKE
9. D.Šimunović, DUGA
10. Pero Zlatar, OTKLJUČANI GLOBUS
11. Zvonko Todorovski, PROZOR ZELENOG BLJESKA ili MIRAKUL OD MORA
12. Branka Kalauz, ČUJ, PIGI, ZALJUBILA SAM SE
13. Jadranka Klepac, MIRIS KNJIGE
14. Bernard Jan, POTRAŽI ME ISPOD DUGE
15. D.Defoe, ROBINSON CRUSOE
16. P.Pavličić, DOBRI DUH ZAGREBA
17. Vjekoslav Majer, DNEVNIK MALOG PERICE
18. Sue Townsend, TAJNI DNEVNIKA ADRIANA MOLEA ili  NOVI JADI ADRIANA MOLEA
19. V.Novak,  IZ VELEGRADSKOG PODZEMLJA
20. Scott O’Dell, OTOK PLAVIH DUPINA ili CARU CAREVO
21. G.Schwab, NAJLJEPŠE PRIČE KLASIČNE STARINE
22. Nada Iveljić, ŽELIŠ LI VIDJETI BIJELE LABUDOVE ili  BIJELI PATULJAK ili  LUTKE S DUŠOM
23. Deborah Ellis, DJEVOJČICA IZ AFGANISTANA
24. Nada Mihoković-Kumrić, LASTIN REP
25. C. S. Lewis, KRONIKE IZ NARNIJE (izbor)
26. PJESNIČKI I PROZNI TEKSTOVI O DOMOVINSKOM  RATU


 




POPIS OBVEZNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 8. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

1. D.Šimunović, ALKAR
2. S.Kolar, BREZA
3. D.Tadijanović,  SREBRNE SVIRALE


POPIS IZBORNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 8. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
(pročitati šest djela prema izboru/dogovoru  s učiteljem  hrvatskoga jezika)

1. E.Hemingway, STARAC I MORE
2. A.Šenoa, PROSJAK LUKA ili BRANKA
3. DNEVNIK ANE FRANK
4. E.Kishon, KOD KUĆE JE NAJGORE
5. V.Stahuljak, DON OD TROMEĐE ili  ZLATNA VUGA
6. M.J.Zagorka, KĆI LOTRŠČAKA
7. S.Škrinjarić, ULICA PREDAKA ili  ČAROBNI PROSJAK
8. Đ.Sudeta, MOR
9. W.Shakespeare, ROMEO I JULIJA
10. P.Budak, MEĆAVA
11. Silvija Šesto, DEBELA ili  TKO JE UBIO PAŠTETICU ili  VANDA
12. Nada Mihelčić, BILJEŠKE JEDNE GIMNAZIJALKE
13. Maja Brajko Livaković, KAD POBIJEDI LJUBAV
14. Sanja Pilić, O MAMAMA SVE NAJBOLJE ili S.Pilić SASVIM SAM POPUBERTETIO
15. V.Desnica PR,AVDA
16. Mate Balota, TIJESNA ZEMLJA
17. E.Kumičić, SIROTA ili  ZAČUĐENI SVATOVI
18. T.Milohanić, DEŠTINI I ZNAMENJE
19. M.Krleža, DJETINJSTVO
20. I.G.Kovačić, PRIPOVIJETKE
21. K.Bruckner, SADAKO HOĆE ŽIVJETI
22. Josip Laća, GRAND HOTEL
23. Goran Tribuson, LEGIJA STRANACA ili RANI DANI ili  NE DAO BOG VEĆEG ZLA
24. Zlatko Krilić, KRIK
25. Milena Mandić, POKAJNIK
26. A.de Saint-Exupéry, MALI PRINC
27. R.Bach, GALEB JONATHAN LIVINGSTON
28. Nancy Farmer,  KUĆA ŠKORPIONA
29. Nick Hornby SVE ZBOG JEDNOG DJEČAKA
30. Michael Ende, MOMO ili ,BESKRAJNA PRIČA


 



POPIS FILMOVA ZA MEDIJSKU KULTURU

1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

1. B. Kolar, Vau-vau
2. M. Jović i S. Fabrio, Pale sam na svijetu
3. N. Kostelac, Crvenkapica
4. B. Ranitović, Srce u snijegu
5. N. Park, Krive hlače
6. B. Dovniković i A. Marks, Tvrdoglavo mače 0 ili B. Dovniković i A. Marks, Bijela priča ili B. Dovniković i A. Marks, Tko je Videku napravio košuljicu
7. Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i Boleku; Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Tomu i Jerryju; Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Mickeyu Mouseu; Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Profesoru Baltazaru; Komični filmovi Ch. Chaplina

2. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE


1. Vrbanić,  Svi crteži grada
2. D. Vukotić, Kauboj Jimmy
3. Z. Grgić, Posjet iz Svemira
4. A. Marks, Kako je Ana kupila kruh
5. M. Lovrić, Putovanje plavog lonca
6. M. Lovrić, Ružno pače
7. Lj. Jojić, Svinjar
8. Lj. Jojić, Kraljevna na zrnu graška
9. K. Golik, Gliša, Raka i Njaka
10. M. Jović i S. Fabrio, Metla i Metlenko
11. W. Disney,  Snjeguljica i sedam patuljaka ili W. Disney, Pinokio
12. Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i Boleku; Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Tomu i Jerryju; Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Mickeyu Mouseu; Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Profesoru Baltazaru; Komični filmovi Ch. Chaplina
13. Televizijske emisije s tematikom doma, škole i zavičaja

3. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

1. Z. Grgić, A. Zaninović, B. Kolar, Izbor filmova o profesoru Baltazaru
2. M. Blažeković, Palčić
3. D. Vunak, Mali vlak
4. B. Dovniković, A. Marks Dva miša
5. Lj. Heidler Lisica i gavran; Lj. Heidler Lisica i roda; Lj. Heidler Lav i miš
6. M. Blažeković, Čudnovate zgode šegrta Hlapića
7. M. Relja, Vlak u snijegu
8. V. Fleming, Čarobnjak iz Oza
9. A. Adamson, V. Jenson Schrek
10. R. Minkoff, Velika pustolovina Stuarta Maloga

4. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

1. D. Vukotić Krava na Mjesecu
2. B. Dovniković, Znatiželja
3. D. Vukotić, Piccolo
4. M. Blažeković, Čudesna šuma
5. V. Tadej, Družba Pere Kvržice
6. O. Gluščević, Vuk
7. B. Marjanović, Mala čuda velike prirode (izbor)
8. T. Burto, Batman
9. R. Donner, Superman


5. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

1. Što je film: Uvod u filmske vrste
2. B. Dovniković,  Znatiželja
3. D.Vukotić 1001 crtež; D.Vukotić Igra
4. W. Fin, J. Sanford Pobuna na farmi
5. W. Disney: po izboru
6. C. Wedge, C. Saldanha Ledeno doba
7. Suvremeni animirani filmovi po izboru

6. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
1. Što je film: Filmska izražajna sredstva
2. Kazalište: Sve je to kazalište; Kazalište: Gužva na pozornici
[Filmovi (sekvence, scene) koji će primjerom potkrijepiti teme o filmskim izražajnim sredstvima (kadar, plan, kut snimanja, pokreti kamere, osvjetljenje, boja), npr. jedan od sljedećih šest filmova (ili neki suvremeniji film po izboru koji je dobio dobre kritike, odnosno značajne nagrade)]:
3. Braća Lumiere; G. Melies
4. P. Krelja, Povratak
5. R. Zemeckis, Forrest Gump
6. S. Raimi,  Spiderman 2
7. G. Lucas,  Zvjezdani ratovi (serijal)
8. W. Wyler, Ben Hur

7. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE1. Što je film: Igrani film
2. Što je film: Gluma u filmu
3. Filmovi Ch. Chaplina
4. K. Golik, Tko pjeva, zlo ne misli
5. S. Daldry,  Billy Elliot (ili neki drugi suvremeni film po izboru koji je dobio dobre kritike ili značajne nagrade)
6. TV-serija, Smogovci (ili neka druga aktualna i kvalitetna serija po izboru)

8. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
1. Što je film: Filmska montaža
2. Zagrebačka škola crtanoga filma (Bourek, Grgić, Vukotić, Dovniković i dr.)
3. R. Sremec, Zelena ljubav
4. I. Škrabalo, Slamarke divojke
5. Z. Tadić, Druge
6. A. Babaja,  Breza
7. Romeo i Julija
8. R. Benigni,  Život je lijep


 



 

KNJIGE ZA IZBOR IGROKAZA U SCENSKOME RADU

1. Zvjezdana Ladika,  Kazališni vrtuljak
2. Joža Skok, Harlekin i Krasuljica
3. Ines Škuflić-Horvat,  Maštoplov
4. Miro Gavran, 20 igrokaza za sve generacije
5. Ivanka Kunić, Carstvo mašte
6. Jadranka Čunčić-Bandov,  Igre sa zmajevima ili  Od jarca do komarca ili Šale, trice, zvrndalice
7. Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat-Vukelja, Kolarić-Kišur Igrokazi
8. Lada Martinac-Kralj (ur.),  Dječja radio drama 1980. - 2000.

 

 

 

e-Lektire

POPIS LEKTIRE ZA OSNOVNU ŠKOLU


1. razred osnovne

Bajke - (oko 1806-1858) - Jacob i Wilhelm Grimm

Izabrane pjesme - (1950-1965) - Grigor Vitez


2. razred osnovne

Priče ili bajke iz prošlih vremena s poukom - (1697) - Charles Perrault

Ljepotica i zvijer - (1756) - Jeanne-Marie Leprince de Beaumont

Bajke - (1835-1845) - Hans Christian Andersen

Pinocchiove pustolovine - (1881) - Carlo Collodi

Poštarska bajka - (1932) - Karel Čapek


3. razred osnovne

Basne - (6. st. pr. Krista) - Ezop

Čarobnjak iz Oza - (1900) - Lyman Frank Baum

Petar Pan - (1911) - James Matthew Barrie

Čudnovate zgode šegrta Hlapića - (1913) - Ivana Brlić Mažuranić

Bijeli jelen - (1913) - Vladimir Nazor

Basne - (1920-1930-tih) - Ivana Brlić Mažuranić

Priča o doktoru Dolittleu - (1920) - Hugh Lofting

Jurnjava na motoru - (1961) - Slavko Kolar


4. razred osnovne

Priče iz davnine - (1916, 1926) - Ivana Brlić Mažuranić

Šuma Striborova - (1916) - Ivana Brlić Mažuranić

Regoč - (1916) - Ivana Brlić Mažuranić


5. razred osnovne

Usmene narodne priče - (-) - Hrvatska narodna (usmena) književnost

Basne - (6. st. pr. Krista) - Ezop

Put u središte Zemlje - (1864) - Jules Verne

20.000 milja pod morem - (1870) - Jules Verne

Put oko svijeta u 80 dana - (1873) - Jules Verne

Pustolovine Toma Sawyera - (1876) - Mark Twain

Legende o Kristu - (1904) - Selma Lagerlöf

Basne - (1920-1930-tih) - Ivana Brlić Mažuranić

Izabrane pjesme - (1950-1965) - Grigor Vitez


6. razred osnovne

Gulliverova putovanja - (1726) - Jonathan Swift

Povjestice - (1866 i kasnije) - August Šenoa

Pisma iz mog mlina - (1869) - Alphonse Daudet

Mali lord Fauntleroy - (1886) - Frances Hodgson Burnett

Sretni vladar - (1888) - Oscar Wilde

Kroz pustinju i prašumu - (1911) - Henryk Sienkiewicz

Priče iz davnine - (1916, 1926) - Ivana Brlić Mažuranić

Sunce djever i Neva Nevičica - (1916) - Ivana Brlić Mažuranić

Regoč - (1916) - Ivana Brlić Mažuranić


7. razred osnovne

Oliver Twist - (1838) -

Čuvaj se senjske ruke - (1875) - August Šenoa

Odabrane pripovijetke - (1894-1905) - Vjenceslav Novak

Iz velegradskog podzemlja - (1905) - Vjenceslav Novak

Izabrane pripovijesti - (1905-1929) - Dinko Šimunović

Duga - (1907) - Dinko Šimunović

Odabrane pripovijetke - (1910-1942) - Vladimir Nazor

Voda - (1927) - Vladimir Nazor

Priče s ostrva, iz grada i sa planine - (1927) - Vladimir Nazor


8. razred osnovne

Romeo i Julija - (između 1591 i 1595) - William Shakespeare

Prosjak Luka - (1879) - August Šenoa

Branka - (1881) - August Šenoa

Začuđeni svatovi - (1883) - Eugen Kumičić

Sirota - (1885) - Eugen Kumičić

Izabrane pripovijesti - (1905-1929) - Dinko Šimunović

Alkar - (1908) - Dinko Šimunović

Mor - (1930) - Đuro Sudeta

Odabrane pripovijetke - (1936) - Ivan Goran Kovačić

Kod kuće je najgore - (1977) - Ephraim Kishon

 

 

 

 

 

 

 
preskoči na navigaciju